Kompozitová hlavice F1A

Když se nepochválíme sami, nikdo to za nás dnes neudělá. Také se říká, že nouze naučila Dalibora používat hudební sluch (O Daliborovi z Kozojed, Staré pověsti české, A. Jirásek). Jak to souvisí s výrobou kompozitové hlavice?

Kompozitové materiály se v modelářské praxi využívají dnes běžně zejména na výrobu různých RC modelů. V oblasti konstrukcí špičkových soutěžních modelů F1A však vzhledem k velmi úzkému okruhu uživatelů, velkovýroba nepřevažuje. K prvnímu zamyšlení nad zvládnutím této technologie mne vpodstatě někdy během roku 2005 přiměla nedostupnost vhodných hlavic u použitelně blízkého dodavatele. Hlavice vyráběné firmou TMR přestaly vyhovovat a hlavice od "Jaromíra" také. Tomu, kdo pozorně sleduje trend v létání F1A jistě není potřeba říkat z jakého důvodu. Protože být v některých okamžicích nezávislý na dodavatelích mi z nevysvětlitelných důvodů vyhovuje, vydal jsem se vlastní cestou. Ochotným konzultantem mi byla a stále zůstává firma Petr Bílek - výroba leteckých modelů technologií GFK.

Hlavice je vyrobena jako dělená. Důvod je prostý. Zatím mi stále vyhovuje zkušební montáž a rozvržení komponent se snadným přístupem do obou polovin. Lze tak relativně pohodlně dělat i některé dodatečné zásahy se kterými jsem původně nepočítal. Na závěr ještě základní takticko-technické údaje: váha - 40g, šířka -20mm vnitřní, délka - tak akorát.
Poslední aktualizace dne 25.2.2009

Zpět


Návštěv:
279523